|
|
|
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klik her for større / flere billeder
|
|
|
| |
|
Beskrivelse
|
De velindrettede rækkehuse er bygget i to plan og alle på minimum 62 m². I alle rækkehuse er der et soveværelse med dobbeltseng, et badeværelse og et stort rum med kombineret køkken, stue og spisestue. Fra stuen er der udgang til fin lille afskærmet terrasse med havemøbler. På 1. salen ligger der to soveværelser med enkeltsenge og/eller køjesenge.
TV med parabol i alle huse. Feriecenteret og alle rækkehusene blev bygget i 1992. Størstedelen af husene blev for få år siden renoveret.
OBS: Lejlighederne er individuelle indrettet.
|
|
Beskrivelse af feriecentret
|
Vejers Feriecenter - ferie i første klitrække.
Vejers Feriecenter råder over i alt 22 ferielejligheder. Vejers Feriecenter byder på fælles swimmingpool, spa, solarium, bordtennis, legeplads mm. og er beliggende blot 100 meter fra Vesterhavet og Vejers strand.
Disse skønne ferielejligheder i Vejers Feriecenter er bygget som rækkehuse og har private ejere, som altid sørger for at ferielejlighederne er velplejede og hyggeligt indrettede.
Vejers Feriecenter er en oplagt mulighed for familier og venner, som gerne holder ferie sammen, men her er alligevel har mulighed for at trække sig tilbage til egen ferielejlighed. Derudover er nærheden til naboerne og de gode fællesareler også ideelle til familier med børn, da der altid er legekammerater lige i nærheden - måske til en omgang vandpolo i poolen eller til sjov på legepladsen.
Vejers Feriecenter ligger tæt ved både Vejers strand (100 m)og Vejers centrum (100 m). Vejers Strand byder bl.a. på forskellige forretninger, gallerier, restauranter og en stor legeplads.
* Benyttelse af spa, solarium, vaskemaskine, tørretumbler og internet betales efter forbrug. Hvis I ønsker at benytte Internettet, så bedes I medbringe egen computer.
|
|
|
| |
| Kapacitet |
| Antal lejligheder |
22
|
| Generelt |
| Byggeår |
1992
|
| Parkeringsmuligheder |
Ja
|
| Afstande |
| By |
200 m
|
| Indkøb |
200 m
|
| Lufthavn |
80 km
|
| Banegård |
15 km
|
| Busstop |
200 m
|
| Restaurant |
200 m
|
| Hav/fjord |
100 m
|
| Velvære |
| Swimmingpool inde |
Ja
|
| Solarium |
Ja
|
| Børneaktiviteter |
| Aktivitetsrum/legerum |
Ja
|
| Legeplads |
Ja
|
| Afstande |
| Hav/fjord |
100 m
|
| Velvære |
| Swimmingpool inde |
Ja
|
| Solarium |
Ja
|
| Børneaktiviteter |
| Aktivitetsrum/legerum |
Ja
|
| Legeplads |
Ja
|
|
|
| Generelt |
| Renoveret |
2007
|
| Boligareal |
62 m²
|
| Indretning |
| Balkon/terrasse |
Ja
|
| Køkken |
| Køleskab med fryser |
Ja
|
| Kaffemaskine |
Ja
|
| Elkedel |
Ja
|
| Toaster |
Ja
|
| Emhætte |
Ja
|
| Bad/Toilet |
| Toilet |
Ja
|
| Bad/douche |
Ja
|
| Udstyr |
| Musikanlæg hi-fi |
Ja
|
| Internetadgang |
Ja
|
| Kabel TV/parabol |
Ja
|
| Udstyr |
| Internetadgang |
Ja
|
| Kabel TV/parabol |
Ja
|
|
| |
|
|
|